ახალი ამბები-კომერციის სამინისტრო: ჩვენ ვაპირებთ დააჩქაროს ელექტრონული კომერციის საცალო ვაჭრობის იმპორტის ბიზნესის განვითარება 2021 წელს
სავაჭრო სამინისტრო: ჩვენ ვაპირებთ დააჩქაროს ტრანსსასაზღვრო ელექტრონული კომერციის საცალო ვაჭრობის იმპორტის ბიზნესის განვითარება 2021 წელს
2021 წელს, სავაჭრო სამინისტრო დააჩქარებს ტრანსსასაზღვრო ელექტრონული კომერციის საცალო ვაჭრობის იმპორტის ბიზნესის განვითარებას, შეასრულებს მნიშვნელოვან საგამოფენო პლატფორმების როლს, როგორიცაა საერთაშორისო იმპორტის ექსპო და სამომხმარებლო საქონლის ექსპო ექსპო და გააფართოვოს მაღალი ხარისხის საქონლის იმპორტი.
2020 წელს, ტრანსსასაზღვრო ელექტრონული კომერცია სწრაფად გაიზრდება. იმპორტისა და ექსპორტის სია საბაჟო ტრანსსასაზღვრო ელექტრონული კომერციის მართვის პლატფორმის საშუალებით მიაღწევს 2.45 მილიარდს, რაც წლიურად გაიზარდა 63.3%.
წინასწარი საბაჟო სტატისტიკის თანახმად, ჩემი ქვეყნის ტრანსსასაზღვრო ელექტრონული კომერციის იმპორტი და ექსპორტი 2020 წელს არის 1.69 ტრილიონი იუანი, რაც 31.1%–ით არის გაზრდილი, რომელთაგან ექსპორტი 1.12 ტრილიონი იუანია, 40.1%–ით ზრდა, ხოლო იმპორტი 0.57 ტრილიონი იუანია, რაც 16.5%–ით გაიზარდა.
2021 წელს ეროვნული სატრანსპორტო სამუშაო კონფერენცია შემოთავაზებულია ინტელექტუალური ტრანსპორტირების დონის გასაუმჯობესებლად