Նորություններ - Առեւտրի նախարարություն. Մենք պատրաստվում ենք արագացնել միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտրի մանրածախ ներմուծման բիզնեսի զարգացումը 2021 թվականին
Առեւտրի նախարարություն. Մենք պատրաստվում ենք արագացնել միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտրի մանրածախ ներմուծման բիզնեսի զարգացումը 2021 թվականին
2021 թվականին առեւտրի նախարարությունը կարագացնի միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտրի մանրածախ ներմուծման բիզնեսի զարգացումը, կխաղա կարեւոր ցուցահանդեսային պլատֆորմների դերը, ինչպիսիք են միջազգային ներմուծման ցուցահանդեսը եւ սպառողական ապրանքների ցուցահանդեսը եւ ընդլայնում բարձրորակ ապրանքների ներմուծումը:
2020-ին միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտուրը արագ կաճի: Մաքսային միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտրի կառավարման պլատֆորմի միջոցով ներմուծման եւ արտահանման ցուցակը կհասնի 2,45 միլիարդի, տարեկան 63.3% աճի:
Նախնական մաքսային վիճակագրության համաձայն, իմ երկրի միջսահմանային էլեկտրոնային առեւտրի ներմուծումը եւ 2020-ին արտահանումը կազմում են 1,69 տրիլիոն յուան, որի աճը կազմում է 31,1%, իսկ ներմուծումը, աճը, 16,5%: